Ako zlepšiť zdravie? 6 vecí, ktoré by ste mali robiť každý deň

Aby ste podporili imunitu a zlepšili svoje zdravie, mali by ste poznať činnosti, ktoré by ste mali robiť každý deň. Ešte dôležitejšie, ako sa s nimi zoznámiť, je ich aj poctivo dodržiavať a to každý deň. Všetko bez výnimiek! Ak ich ešte neaplikujete, začnite s nimi ešte dnes.

Začnite v posteli

Dostatočný spánok je dôležitý. Čas na spánok by ste nemali nahrádzať inými aktivitami. V posteli by ste mali kvalitným spánkom stráviť 7 hodín, ideálne 8 hodín spánku. Albert Einstein spával až 10 hodín denne a na najväčšie objavy prišiel údajne práve počas spánku vo svojich snoch.

Choďte von

Vybehnúť do lesa je ideálne, no aj prechádzky hoci mestskými uličkami sú pre dobré zdravie dôležité. Odporúčame aspoň 45 minút každý deň. Slnku sa nevyhýbajte, získavate z neho pre telo dôležitý vitamín D. Ďalšie dostatok vitamínov a zdraviu prospešných látok je najlepšie získať zo stravy. Pomôcť môžu aj výživové doplnky. Ak nakupujete cez internet, vďaka zľavovým kupónom na https://www.kuponyzdarma.sk/ viete pri každom nákupe ušetriť.

Pri pobyte vonku sa nezabudnite chrániť pred vírusmi, ktoré vám môžu uškodiť. Ochrana proti vírusom je v koronovej dobe o to dôležitejšia.

Socializujte sa

Čas s rodinou alebo priateľmi je dôležitý. Ideálne stretnúť sa či hovoriť s nimi každý deň. Nemusíte hneď obvolávať celý telefónny zoznam na vašich blízkych, no každodenný kontakt s niekým pre vás blízkym je potrebný. Vyznať lásku partnerovi je úplnou samozrejmosťou.

Cvičte denne

Aj rýchlo chôdza či vybehnúť do schodov je aspoň niečo pre vaše zdravie. Ideálne aspoň 30 či 20 minút každý deň. Ak hľadáte nenáročné športy, zvážte bicykel či plávanie. Aj rotoped vo vašej obývačke môže byť to pravé pre vás.

Smejte sa a pomáhajte

Smiech je nie menej dôležitý. Taktiež pomoc druhým. Nemusíte ísť hneď na verejnoprospešné práce, niekedy totiž stačí aj málo. Môžete pomôcť susedke s nákupom, či zamiesť ulicu pred bránou suseda. Všetko dobré sa v živote skôr či neskôr vráti. Aj úsmev na predavačku v hypermarkete je hoci len malý krok k spokojnejšiemu a zdravšiemu životu.

Podobné články

Štíhly pás je snom každej ženy – ktoré cviky vám k nemu dopomôžu?

Štíhly pás je snom každej ženy – ktoré cviky vám k nemu dopomôžu?

Udržanie si štíhleho pásu je naozaj náročné. Nestačí totiž iba držať diétu, musíte aj cvičiť. A práve to býva kameňom úrazu pri akýchkoľvek nedostatkoch na postave. My pre vás máme niekoľko tipov, ako naštartovať trávenie aj spaľovanie tukov v okolí brucha. Desaťminútový challenge Prvou otázkou obvykle je, či musíte na to, aby ste mali svoje […]

Kam na svadobnú cestu? Vyberáme 7 najkrajších destinácii

Po tak veľmi stresujúcom období plánovania a príprav svadby je svadobná cesta vašou odmenou a práve preto by mala byť príjemná, upokojujúca a hlavne romantická. Kauai Túžite byť ubytovaný v súkromných vilkách s vlastnými krásnymi súkromnými plážami, ktoré sú pre svadobnú cestu úplne ideálne? Havajský ostrov vám to ponúka. Ak ste jedným z tých akčnejších […]

4 rady ako vstávať skôr a vstať čo najčerstvejší

Ráno je pre nie jedného z nás pomerne ťažká časť dňa. Dostať sa do tempa dňa či načerpať sily na celý deň je ráno pre mnohých z nás často veľmi ťažký údel. Máme pre vás hneď 4 tipy, rady a odporúčania ako vstávať skôr, lepšie oddýchnutý a čo najčerstvejší. Elektronika k posteli nepatrí Mobil, notebook, […]

Používanie kozmetických štetcov – základ pre váš dokonalý mejkap

Kvalitné produkty dekoratívnej kozmetiky vám nezaručujú, že bude vaša tvár vyzerať dokonale. Dôležitá je aj technika a nástroje, ktoré na jeho nanášanie používate. Štetce a kozmetické hubky sú nevyhnutnou súčasťou dekoratívnej kozmetiky každej ženy. Viete ako sa o tieto nástroje správne starať, ako ich skladovať a používať? Základné typy štetcov Aj keď možno vidíte, že […]

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!